Plávanie vo vlastnom bazéne a jeho pozitívne účinky

Je všeobecne známe, že plávanie blahodárne pôsobí na celé telo. Ide o šport, pri ktorom sa zapája celé telo, je vhodný takmer pre všetkých bez ohľadu na vekovú kategóriu. Plávanie vo vlastnom bazéne umožňuje praktizovať tento šport v akomkoľvek čase. Či už je to ráno pre ranné športovanie, alebo večerné relaxačné plávanie… A ak k tomu pridáme vnútorný moderný bazén, máte o pohyb postarané po celý rok. Tento šport pozitívne vplýva na celé telo, podporuje správne držanie tela, hlavne chrbtice, pozitívne vplýva na imunitu a obranyschopnosť organizmu. Okrem toho vám plávanie zaručí zlepšenie fyzickej aj duševnej kondície.

Aké má plávanie pozitívne účinky?

Ak by sme porovnali plávanie a behanie, prvý zo spomínaných športov jeplávanie vo vlastnom bazéne mnohokrát efektívnejší, lebo sa pri ňom vynakladá viac energie na odpor vody. Okrem toho, dýchanie pri plávaní rozvíja celý hrudník. Výhodou plávania v bazéne je aj to, že nedochádza k prehrievaniu organizmu tak, ako pri iných druhoch športu. Optimálna teplota vody v bazéne by sa mala pohybovať okolo 25 až 27°C. Všeobecne platí, že v chladnejšej vode hranica výkonu klesá a pri príliš teplej vode sa únava dostaví oveľa skôr.

Pre tento šport existujú odporúčané plavecké štýly. Tak napríklad štýl – prsia je vhodný na posilnenie a rozvoj svalov na nohách a rukách. Ide o nenáročný štýl vhodný pre všetkých, prípadne pre tých, ktorý začínajú s plávaním po dlhej prestávke či po chorobe. Pri plávaní znaku sa posilňuje chrbtové svalstvo. K najúčinnejším štýlom patrí kraul, pri ktorom sa do procesu zapájajú horné aj dolné končatiny, a hlavne chrbtica a hlava sú v správnej línii. Odporúča sa tieto plavecké štýly meniť.

Plávanie vo vlastnom keramickom bazéne má výhodu čistej a kvalitnej vody a výhodu súkromia. Pozitívne vplýva na celý organizmus človeka. Pri plávaní je telo odľahčené, pomáha pri bolestiach chrbtice. Okrem toho pomáha precvičovať srdce aj dýchanie, zlepšuje funkciu imunitného systému. Odporúča sa ľuďom s nadváhou, keďže patrí k prirodzeným pohybom bez veľkej záťaže.

Cenová ponuka

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa