Dĺžka montáže bazéna

Dĺžka montáže bazéna

Dĺžka montáže bazéna závisí od viacerých faktorov. Montáž keramického bazéna je veľmi špecifický a profesionálny proces.

Hlavné faktory sú:

  • proces plánovania
  • typ bazéna ( či je z betónu, alebo zo sklenených vlákien)
  • ročné obdobie
  • súhlas od miestneho úradu
  • ostatní dodávatelia

Pozrime sa na to, ako tieto faktory môžu ovplyvniť osedenie vášho keramického bazéna.

PLÁNOVANIE

Plánovanie nového bazéna môže byť zdĺhavý proces, pretože existuje množstvo faktorov, ktoré sa berú do úvahy:

Aký typ bazéna je pre vás najlepší?

dĺžka montáže bazéna je rôzna vzhľadom na viacero faktorov

dĺžka montáže bazéna je rôzna vzhľadom na viacero faktorov

Aký tvar?
Aka veľkost?
Aká farba?
Kde budete umiestňovať bazén?
Ak staviate nový dom, mal by byť bazén inštalovaný pred, alebo po výstavbe domu?
Aké terénne úpravy by mali byť vykonané a malo by k nim dôjsť pred alebo po nainštalovaní bazéna?

Je zrejmé, že najdôležitejší faktor, ktorý ovplyvňuje dĺžku výstavby bazéna je rozhodovanie o vašich preferenciách a celkové plánovanie. V niektorých prípadoch môže ísť o relatívne rýchly proces, v iných zase môže ísť o celé mesiace, kde prebiehajú dlhé diskusie a projekčné práce, zvlášť ak sa jedná o zložitejší bazén.

 

Typ bazéna

dĺžka montáže bazéna

dĺžka montáže bazéna sa môže líšiť

Dlžka času potrebná na postavenie vášho nového bazéna je silne ovplyvnená typom bazéna, ktorý si vyberiete. Rozdiely v čase výstavby sú značné medzi bazénmi zo sklenených vlákien a betónovými bazénmi. Jednou z hlavných výhod inštalácie karbón keramického bazéna je v tom, že k vám príde už postavený. Pri betónovom bazéne musí prebehnúť veľa procesov od celého radu dodávateľov, keramický bazén máte hotový v priebehu niekoľkých dní až týždňov.

Zatiaľ čo jedna z výhod betónových bazénov je to, že nie ste obmedzení tvarom a veľkosťou, oplatí sa si uvedomiť, že betónové bazény, najmä ak sa rozhodnete pre zložitejšie tvary, dokončenie môže trvať až niekoľko mesiacov.

Samozrejme, že inštalácia bazénu je len jedným z aspektov projektu pri bazéne. Aj keď samotná inštalácia keramického bazénu Compass môže trvať len pár týždňov, celková doba môže trvať od 3 až 6 mesiacov aby ste boli úplne spokojní a dokončili sa terénne úpravy bazénu. To znamená, že váš bazén môže byť už v prevádzke, zatiaľ čo vy dotvárate okolie svojim vlastným tempom.

Ročné obdobie

Väčšina ľudí začína premýšľať o kúpe bazéna najmä ak je vonku teplejšie počasie. V letnom období je väčšina firiem montujúcich keramické bazény zaplavená dotazmi od ľudí, ktorí sa chcú kúpať vo svojich nových bazénoch čo najskôr. Pokiaľ si chcete užiť dlhé prvé leto v novopostavenom bazéne je dobrý nápad hovoriť s montážnou firmou v mesiacoch máj/jún alebo ešte skôr. Samozrejme, že najlepšie obdobie na stavbu bazéna je letné počasie.

Súhlas od úradov

Každý nový bazén, ktorý je postavený musí byť schválený miestnymi úradmi. Akonáhle ste dokončili proces plánovania, budú musieť byť podaná žiadosť o aj na príslušný úrad. Vo väčšine prípadov to je niečo, čo staviteľ vášho bazéna urobí za vás. Táto žiadosť potrebuje ukázať detaily stavebného procesu a načrtnúť, ako budú splnené bezpečnostné normy.

Čas na spracovanie povolenia sa líši od mesta k mestu a sa môže tiež meniť v závislosti od množstva žiadostí (spravidla to trvá od 4-6 týždňov). Ako bolo uvedené vyššie, v lete je rušné obdobie pre bazénový priemysel, takže spracovanie žiadostí v hlavnej sezóne môže byť dlhšie.

Stavba bazénu nemôže začať, kým nebol daný súhlas od príslušného úradu. Čím skôr sa vaša žiadosť predloží, tým je väčšia pravdepodobnosť, že váš projekt bude dokončený včas.

Ostatní dodávatelia

Väčšina bazénových projektov vyžadujú niekoľko rôznych dodávateľov od elektrikárov až po betonárov, dodávateľov plotov a dlažieb.

Spoločnosť Delfino s r.o. vám ponúka realizáciu overených dodávateľov a vlastných montážnych profesionálov.

Všeobecne možno povedať, že v keramických bazénoch môžete začať plávať skôr, než sa dalo očakávať, a naša spoločnosť zvyčajne dokončí štandardnú inštaláciu zhruba za celkom odpracovaných 21 pracovných dní.

Celková dĺžka realizácie bazénových projektov s bazénovým telesom Compass Ceramic Pools trvá 2 už 5 mesiacov v závislosti od zložitosti celkového architektonického riešenia.

 

Cenová ponuka

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa