Bazén v záhrade: Ako si poradiť s vybudovaním vlastnej vodnej plochy?

keramické bazény Compass, bazen

Bazén v záhrade je skvostom, ktorý môže prinášať veľa radosti, ale aj starostí. V súčasnosti sú na trhu rôzne možnosti, s ktorými sa uspokojí aj ten najnáročnejší zákazník.

Ak premýšľate o tom, ako sa vyhnúť verejnému kúpalisku, riešením môže byť aj vaše súkromné – bazén v záhrade. Nikdy nebolo na dosah toľko možností, ako si poradiť s vybudovaním vlastnej vodnej plochy.

keramický bazén v záhrade Vogue

Podľa náročnosti predstáv sa dá navrhnúť ľubovoľný tvar, ktorý sa nám páči, spôsob úpravy vody i jej ohrievanie, čistenie vody aj bazéna, prípadne zastrešenie. Na každý prvok existujú odborníci, ktorí dokážu ponúknuť zaujímavé riešenia. Všetko závisí od toho, aké máme očakávania a, samozrejme možnosti.

Od betónu k super materiálom

Kedysi to bývalo jednoduché. Staré miesta na plávanie boli z betónu, natierali sa farbou, aby sa voda javila príjemne modrá a povrch bol hladký. Neskôr sa obkladali keramickými obkladačkami, potom prišli plasty.  Ak potrebujete kvalitné pracovné oblečenie pri práci, viac nájdete tu. Dnes sa stále viac dostávajú

do popredia materiály, ktoré sú výnimočne odolné, nie sú náročné na údržbu a majú dlhú životnosť. Pre zákazníka je dôležité, aby sa na realizáciu pripravil, všetko s odborníkmi premyslel.

Rýchle rozhodnutie totiž nemusí byť vždy správne.

Paradoxom je, že keď si ľudia chcú zaobstarať akvárium, obyčajne si o ňom naštudujú oveľa viac, ako keď si kupujú vlastnú plávaciu plochu. Takže aj tu je namieste dôkladná príprava.

Ako hovorí Ing. Martin Gehri zo spoločnosti Delfino: „Súčasná moderná architektúra smeruje jednoznačne do nadčasových materiálov, riešení, ktoré majú prírodný charakter. Keď sa klient rozhoduje o tom, aký tvar, materiál, povrch, farbu.., vždy sa idem pozrieť aj

do priestoru, kde bude umiestnený, aby do istej miery korešpondoval s domom, prostredím. Bazény sa dnes ladia do celkového farebného kontextu stavba – exteriér. Bolo obdobie, keď si klienti pýtali jednoznačne bledomodrý povrch. Dnes existujú moderné gélové nátery, ktoré z estetického pohľadu dodávajú vode priesvitný holografický efekt, ktorý sa prejavuje charakteristickým leskom. Existujú 3D farby odolné voči UV žiareniu aj chemickým a mechanickým vplyvom. Doslova revolučne menia vzhľad uvedením drobných trblietavých častíc pod povrch a použitím dvoch farebných vrstiev. Vzniká tak jedinečný farebný dojem. Takto zladený bazén v záhrade potom krásne splynie s prostredím. Ak máte otázky ako si postaviť vlastnú kúpaciu plochu, neváhajte nás kontaktovať.

Dnes už od mnohých výrobkov či zariadení očakávame „samostatnosť v myslení“. Chceme, aby nám slúžili, a nepotrebovali špeciálny servis. Najlepšie, aby sa starali samé o seba. A keďže je reč o bazénoch, tak to požadujeme aj od nich. Tomu sa v reči odborníkov hovorí bezúdržbový bazén. Taký, ako dodáva Ing. Martin Gehri, „by mal obsahovať integrované samovysávacie a premiešavacie technológie, ktoré vykonajú všetko aizovaným spôsobom, vrátane distribúcie čistej prekysličenej ohriatej vody do celého objemu bazéna.“ Čistota vody bez toho, aby sme ju zabezpečovali častou výmenou v celom objeme bazéna, prípadne neustálym dodávaním bazénových chemikálií, sa dá docieliť aj inak. Dnes existujú také možnosti, že v bazéne je voda, ktorá dosahuje kvalitu pitnej.

Cenová ponuka

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa