Bazén v záhrade: Ako si poradiť s vybudovaním vlastnej vodnej plochy?

keramické bazény Compass, bazen

Bazén v záhrade je skvostom, ktorý môže prinášať veľa radosti, ale aj starostí. V súčasnosti sú na trhu rôzne možnosti, s ktorými sa uspokojí aj ten najnáročnejší zákazník.

Ak premýšľate o tom, ako sa vyhnúť verejnému kúpalisku, riešením môže byť aj vaše súkromné – bazén v záhrade. Nikdy nebolo na dosah toľko možností, ako si poradiť s vybudovaním vlastnej vodnej plochy.

keramický bazén v záhrade Vogue

Podľa náročnosti predstáv sa dá navrhnúť ľubovoľný tvar, ktorý sa nám páči, spôsob úpravy vody i jej ohrievanie, čistenie vody aj bazéna, prípadne zastrešenie. Na každý prvok existujú odborníci, ktorí dokážu ponúknuť zaujímavé riešenia. Všetko závisí od toho, aké máme očakávania a, samozrejme možnosti.

Od betónu k super materiálom

Kedysi to bývalo jednoduché. Staré miesta na plávanie boli z betónu, natierali sa farbou, aby sa voda javila príjemne modrá a povrch bol hladký. Neskôr sa obkladali keramickými obkladačkami, potom prišli plasty. Dnes sa stále viac dostávajú

do popredia materiály, ktoré sú výnimočne odolné, nie sú náročné na údržbu a majú dlhú životnosť. Pre zákazníka je dôležité, aby sa na realizáciu pripravil, všetko s odborníkmi premyslel.

Rýchle rozhodnutie totiž nemusí byť vždy správne.

Paradoxom je, že keď si ľudia chcú zaobstarať akvárium, obyčajne si o ňom naštudujú oveľa viac, ako keď si kupujú vlastnú plávaciu plochu. Takže aj tu je namieste dôkladná príprava.

Ako hovorí Ing. Martin Gehri zo spoločnosti Delfino: „Súčasná moderná architektúra smeruje jednoznačne do nadčasových materiálov, riešení, ktoré majú prírodný charakter. Keď sa klient rozhoduje o tom, aký tvar, materiál, povrch, farbu.., vždy sa idem pozrieť aj

do priestoru, kde bude umiestnený, aby do istej miery korešpondoval s domom, prostredím. Bazény sa dnes ladia do celkového farebného kontextu stavba – exteriér. Bolo obdobie, keď si klienti pýtali jednoznačne bledomodrý povrch. Dnes existujú moderné gélové nátery, ktoré z estetického pohľadu dodávajú vode priesvitný holografický efekt, ktorý sa prejavuje charakteristickým leskom. Existujú 3D farby odolné voči UV žiareniu aj chemickým a mechanickým vplyvom. Doslova revolučne menia vzhľad uvedením drobných trblietavých častíc pod povrch a použitím dvoch farebných vrstiev. Vzniká tak jedinečný farebný dojem. Takto zladený bazén v záhrade potom krásne splynie s prostredím. Ak máte otázky ako si postaviť vlastnú kúpaciu plochu, neváhajte nás kontaktovať.

Dnes už od mnohých výrobkov či zariadení očakávame „samostatnosť v myslení“. Chceme, aby nám slúžili, a nepotrebovali špeciálny servis. Najlepšie, aby sa starali samé o seba. A keďže je reč o bazénoch, tak to požadujeme aj od nich. Tomu sa v reči odborníkov hovorí bezúdržbový bazén. Taký, ako dodáva Ing. Martin Gehri, „by mal obsahovať integrované samovysávacie a premiešavacie technológie, ktoré vykonajú všetko automatizovaným spôsobom, vrátane distribúcie čistej prekysličenej ohriatej vody do celého objemu bazéna.“ Čistota vody bez toho, aby sme ju zabezpečovali častou výmenou v celom objeme bazéna, prípadne neustálym dodávaním bazénových chemikálií, sa dá docieliť aj inak. Dnes existujú také možnosti, že v bazéne je voda, ktorá dosahuje kvalitu pitnej.

Cenová ponuka

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa