Výber tvaru, rozmeru bazéna

Výber tvaru, rozmeru bazéna

Výber tvaru, rozmeru bazéna na trhu je rozmanitý, v ponuke sú kruhové, oválne tvary alebo rôzne nepravidelné či atypické riešenia. Trendom posledných rokov je však návrat ku klasike – pravidelnému obdĺžnikovému tvaru, vďaka ktorému získate väčšiu vodnú plochu pri rovnakých rozmeroch. Dôležité je tiež spomenúť, že obdĺžnikový tvar Vám uľahčí realizáciu terasy (dlažba, drevo apod.) v okolí bazéna alebo jeho zakrytie či zastrešenie.

Výber tvaru, rozmeru bazéna
Pri výbere veľkosti bazéna je dôležité zohľadniť okrem počtu osôb, ktoré budú bazén pravidelne používať, tiež spôsob jeho využitia. Ak ho chcete väčšinou využívať len na príjemné schladenie počas horúcich dní, postačí Vám bazén s rozmermi 6 x 3 m, t.j. napríklad Bazén X-­‐Trainer 58, Briliant 66 alebo Aqua z rady Silverline. Ak si však chcete v bazéne poriadne zaplávať, je vhodné zaobstarať si bazén s dĺžkou od 8 m. Obľúbené sú predovšetkým bazény zo série XL. Už samotné označenie napovedá, že ide o bazény určené pre plavcov napr. XL-­‐ Briliant s dĺžkou 8,8 m, XL-­‐Trainer s dĺžkou 9 m, 11 m resp.13,3m alebo bazén XL-­‐Java s dĺžkou 11,5 m. U renomovaných výrobcov je možné zakúpiť si keramické bazény špeciálne navrhnuté ako plavecká dráha. Takýmto je napríklad bazén Fast Lane s rozmermi 12,2 x 2,90 x 1,5 m.
Samostatnou kapitolou sú bazény, ktoré spĺňajú podmienky nielen pre kvalitné plávanie, ale tiež poskytujú možnosť relaxácie a to v podobe integrovanej vírivej vane.
Ide o najmodernejší svetový trend v dizajne a tým je napr. model Yacht Pool s vírivou vaňou Heart.

Dôležitým prvkom je tiež bezpečný vstup do bazéna. Pohodlné integrované schodisko s protišmykovou úpravou a možnosťou príjemného posedenia by malo byť štandardným vybavením každého bazéna.

Cenová ponuka

Telefón: +421 948 026 460
Náš email: delfino@delfino.sk

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa